Hakkımda

Yaşama ve size GÜNAYDIN!
Burada kendi ekosistemimi yaratmak istiyorum… Umarım keyifli olur..
Her sabah aynada kendimize ve herkese gülümseyebilmek dileğiyle..

Dr. Öğr. Üyesi MUSTAFA ŞANLI

1954 yılında Beyşehir’e bağlı Huğlu’da (Orta Toros dağlarının zirvesinde) doğdum. Beş yaşında Kur’an kursuna gitmeye, altı yaşında dağda oğlak gütmeye başladım. Altı yaşımda başladığım torna takım tezgahları atölyesinde üniversite bitinceye kadar çalıştım.

Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 1978 yılında mezun oldum. “Doktora”mı “İktisat” dalında aynı Üniversite’de  yaptım.

1978-1981 yıllarında Ulaştırma Bakanlığı’nda “ekonomist” olarak çalıştım. 1981-1987 döneminde Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde “araştırma görevlisi” idim. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde 1987-1993 yılları arasında “araştırma görevlisi”, 1993 yılında “öğretim görevlisi” olarak görevimi sürdürdüm.

1993 yılında Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne kurucu öğretim üyesi (ve ilk kadrolu) olarak geldim. 1993-1996 yılları arasında “Dekan Yardımcısı”, kuruluşundan Eylül 1998 yılına dek “Fakülte Kurulu üyesi” ve “Fakülte Yönetim Kurulu üyesi” olarak Fakülte’nin kuruluşuna katkıda bulundum. İki kez İktisat Bölümü Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüm. Yirmi altı yıl görev yaptığım İktisat Bölümü’nden 2019 yılı Şubatında emekli oldum. Halen Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü bünyesinde “Tazelenme Üniversitesi”nde dersler veriyorum.

 

Kurucuları arasında yer aldığım ve halen üyesi olduğum Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı (ANTÇEV)’nın ilk Yönetim Kurulu Başkanı olarak bu görevi üç yıl yürüttüm (1995-1997). Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yanı sıra, bir sendika ve üç derneğin daha üyesiyim. Antalya Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu Başkanlığına seçildim (2019) ve Antalya Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesiyim.

Birçok konferansın yanı sıra, birer yıl canlı olarak, TRT Antalya Radyosu’da “Bölgemizde Ekonomi”, Radyo Box’ta “Akdeniz İktisat”, VipTv VTV’de “Hayatımız Ekonomi”,  programları yaptım.

Cumhuriyet Gazetesi Cumhuriyet Akdeniz’de dört yıl köşe yazısı yazdım.